Szczepienia przeciwko COVID – 19 dla osób powyżej 80 lat

Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID – 19 już od 15 stycznia!

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • Od 15 stycznia 2021 r. osoby które skończyły 80 lat
  • Od 22 stycznia 2021 r. osoby które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 – osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 – osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

  1. Bezpośrednio w rejestracji Przychodni „Medicor” w Kampinosie ul. Szkolna 2, na numer 22 725 00 55
  2. Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  1. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e – Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl Uwaga! Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparci swojej przychodni.

Dowozy do punktu szczepienia

Osoby niepełnosprawne lub mające problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień mogą skorzystać z transportu organizowanego przez gminę. Potrzebę transportu należy zgłosić bezpośrednio przy zapisie na szczepienie lub u koordynatora ds. transportu – Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerem                        tel. 22 725 00 05 lub  510 287 225, w godz. 8.00 – 15.00

Mobilne zespoły dla potrzebujących

Można skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego. O tym, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dowiemy się dzwoniąc na infolinię NFZ 989.

Więcej na stronie: Szczepienie przeciwko COVID – 19 – Portal Gov.pl

 

Szczepienia przeciwko COVID – 19 dla osób powyżej 80 lat

You May Also Like