Wieści z Klubu „Senior +”

——————————————————————————————————————————————————-

Imieniny solenizantów z miesięcy: kwietnia, maja i czerwca. Były życzenia, tańce i radość bycia razem. Dobrze że jesteście 🙂


Wycieczka do Nieborowa i Arkadii.

Muzeum w Nieborowie i Arkadii powstało w 1945 roku. W jego skład wchodzą Pałac Radziwiłłów wraz z ogrodem w Nieborowie i Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii.  

W pałacu znajduje się obecnie muzeum wnętrz rezydencji pałacowej z XVII-XIX wieku, oparte na ocalałym wyposażeniu pałacu i jego kolekcjach (rzeźba, obrazy, grafika, meble, brązy, porcelana i szkło, srebra, zegary, tkaniny, zbiory biblioteczne), uzupełnione obiektami sztuki i rzemiosła artystycznego ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Pałac i ogród regularny (francuski) w Nieborowie oraz angielski (sentymentalno-romantyczny) w Arkadii po renowacji i uporządkowaniu zostały udostępnione zwiedzającym jako stylowe pałacowo-ogrodowe założenie rezydencjonalne.


Warsztaty z dietetykiem  technologii żywienia człowieka Panią Agnieszką Zakrzewską – Gratys, psychodietetykiem.

 


Wycieczka do Muzeum Motoryzacji w Otrębusach i Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”.


Pani Krystyna Leśniczak- uczestniczka Klubu, podzieliła się swoją pasją, talentem, a zarazem twórczością. Bardzo dziękujemy.


Dwa razy w miesiącu odbywają się zajęcia prowadzone przez psychologa. w formie prelekcji, warsztatów lub rozmów indywidualnych. Ostatnio była prezentacja dotycząca dbania o zdrowie psychiczne.


Podczas zajęć manualnych robiliśmy „drzewka szczęścia” 🙂


Gościliśmy w Klubie Panią Agnieszkę Lis, pisarkę, autorkę wielu powieści, promującą książkę „Czerwony”.  Książka ta wydana jest pod patronatem Gminy Kampinos, bohaterka ma powtarzające sny o opuszczonej wsi Bromierzyk w Puszczy Kampinoskiej. Dziękujemy za zorganizowanie tego spotkania Pani Dyrektor Biblioteki w Kampinosie.

 


Gościliśmy w Klubie Pana Przemysława Darmochwała – Kapitana Żeglugi Wielkiej, który opowiadał o Korei. Bardzo dziękujemy za interesujące przybliżenie zwyczajów mieszkańców Korei.


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy zdrowia, pogody ducha, wiary i bliskości rodziny, przyjaciół.

Spotkanie Wielkanocne w Klubie. Życzenia  otrzymaliśmy od Pani Moniki Ciurzyńskiej – Wójta Gminy i Pani Beaty Rutkowskiej – Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej.


W ramach współpracy z Towarzystwem Kampinoskim, wspólnie wykonywaliśmy regionalne palmy kampinoskie.

 


Pajączki ze słomki, nasze  babcie ozdabiały domy tzn. pajączkami.

Ludowa dekoracja sufitu zwana Pająkiem. Wykonana ze słomy i bibuły. Pająk ma konstrukcję krystaliczną i jest ozdobiony ręcznie wykonanymi pisankami zdobionymi metodą batikową.


Święta, Święta już tuż tuż, a u nas zajączki kolorowe i uśmiechnięte 🙂


Gościliśmy w Klubie Seniorów z Izabelina i okolic, którzy występują jako kabaret „Trema” z Izabelina,  usłyszeliśmy monologi i piosenkę autorstwa jednej z Pań jak również fragment z książki „Pana Tadeusza”. To był mile spędzony czas w radosnej atmosferze.


Zajęcia artystyczne – ozdoby na Święta Wielkanocne.


Dziś zajęcia z filcu , powstają zające , kwiaty, korale.


Zajęcia z psychologiem.


Pani Jola Wawer przygotowała prezentację z pielgrzymki do Malty. Dziękujemy!


Świętowaliśmy w Klubie dzień św. Walentego. Czytaliśmy wiersze o miłości, skecze i żarciki o małżeństwie.


Imieniny uczestników Klubu z miesiąca: stycznia, lutego i marca. Życzyliśmy wszystkiego co najlepsze i najwspanialsze, śpiewając tradycyjne „sto lat”. Była muzyka, tańce i radość bycia razem 🙂


Państwo Jan i Jola Kozimor podzielili się wspomnieniami z podroży po górach świętokrzyskich. Dziękujemy!


Dziś piekliśmy pączki i bezy.


Najdroższe obrazy Świata – prezentacja przygotowana przez Panią Ewę Lachowską Żarską. Dziękujemy!

 


Zajęcia z oddechu – poszerzamy klatkę piersiową, zajęcia prowadziła Katarzyna Poneta – dziękujemy.


Zajęcia artystyczne – malowanie na foli.


Podróż do Meksyku, Pan Kazimierz Leszko podzielił się wrażeniami z podróży do Meksyku. Dziękujemy.


Zajęcia manualne : decoupage – technika polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki .

 


*** Spotkanie Świąteczne ***

 


Warsztaty florystyczne – pod okiem specjalisty wykonywaliśmy choinki.


*** Mikołajki w Klubie ***


Zajęcia manualne , robimy ozdoby świąteczne, tj kartki świąteczne, świeczniki, choinki i inne.


Włączamy się w Akcję „Patrol Świętego Mikołaja”, przygotowujemy aniołki 🙂


Warsztaty kosmetyczno-fryzjerskie, dzień pełen wrażeń i przemian 🙂


Ostatnio byliśmy w Kinie Odeon, oglądaliśmy film ”Chłopi”, polecamy.


Imieniny uczestników Klubu „Senior +” z miesiąca: września, października, listopada i grudnia. Uroczystości towarzyszyły tańce i dobry humor 🙂


Za nami Bal Seniora organizowany co roku przez Gminę Kampinos. Bawiliśmy się wspaniale – dziękujemy!


Warsztaty z wikliny, pod okiem profesjonalisty wykonywaliśmy koszyki z wikliny.


Gościliśmy w Klubie Panią Antoninę Marcinkiewicz – mieszkankę Warszawy, piszącą o codzienności emeryta z dużym poczuciem humoru i dystansem. Spotkania odbyło się w miłej i radosnej atmosferze.


W czwartkowy wieczór byliśmy w Teatrze IMKA na spektaklu „Znaczek miłości”.


Spotkanie integracyjne z Klubem Seniora z Borów Tucholskich w Dworze Strzyżew.


Ostatnio oglądaliśmy występy Zespołu Mazowsze pt. „Kalejdoskop Barw Polskich”. Niesamowite wrażenia z przepięknych tańców regionalnych i przyśpiewek pozostają do dziś. Polecamy 🙂

 

 


W ramach współpracy z Biblioteką w Kampinosie, uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panem ROBERTEM GONDEK – podróżnikiem po Afryce. Dla nas to też była wspaniała wyprawa! Dziękujemy!


W ramach dzielenia się wiedzą Pan Piotr Popowski przedstawił historię, zadania i różnicę  samorządu  gminnego, powiatowego i wojewódzkiego.

 


Przy budynku, w którym mieści się Klub Senior + w Kampinosie, wyrosła pachnąca drzewem altana. Uroczyste otwarcie nastąpiło 7 września 2023r.  DZIĘKUJEMY 🙂


Gościliśmy w Klubie Panią Annę Kulesz autorkę tomiku wierszy „Dogonić myśli” i autorkę obrazów.

„…..wiersze w tomiku są rejestracją chwil, refleksją nad ich przemijaniem, wyodrębnieniem ich z biegnącego czasu i utrwaleniem…” cyt. Pan Kazimierz Żarski.

 


Wspólne ognisko, spacer, po prostu jesteśmy razem.


Niepokalanów sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask. To miejsce oddane Niepokalanej na Jej wyłączną własność. Założyciel św. Maksymilian Maria Kolbe, przybył tu w 1927 roku.W Niepokalanowie od 1931 roku działa jedyna na świecie Ochotnicza Straż Pożarna założona przez zakonników.W bazylice znajduje się Kaplica Światowego Centrum Modlitwy o pokój. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa 24 godziny na dobę.Muzeum św. Maksymiliana zgromadzono zdjęcia, eksponaty z życia i działalności  Założyciela tego niezwykłego Grodu Maryi.


Imieniny w naszym Klubie – W sierpniu składaliśmy życzenia : Halinie, Krystynom, Hannie i Ludwikowi. Była muzyka na żywo, tańce i świetna zabawa 🙂

 


Wycieczka do Torunia i Ciechocinka

Toruń znany jest dzięki obecności w tym mieście Mikołaja Kopernika. W 1473 roku przyszedł na świat wielki astronom – Mikołaj Kopernik, który jako pierwszy dowiódł, że Ziemia nie jest nieruchomym centrum wszechświata a jedynie jedną z planet krążących po orbitach wokół Słońca. W Toruniu jest dom Mikołaja Kopernika – średniowieczna kamienica, która w drugiej połowie XV wieku należała do rodziny Koperników. Zwiedzaliśmy Toruński ratusz, który jest jednym z największych ceglanych budynków tego typu w Europie i najważniejszym zabytkiem toruńskiej starówki. Przez wieki stanowił administracyjne i handlowe centrum miasta, w jego pobliżu odbywały się jarmarki, hołdy składane władcom, rycerskie turnieje czy nawet publiczne egzekucje skazańców.  Byliśmy przy pomniku Mikołaja Kopernika – jednym z najważniejszych symboli Torunia.Staliśmy przy Krzywej Wieży ,średniowiecznej baszcie obronnej, która swoją nazwę zawdzięcza znacznemu odchyleniu od pionu. Według legendy, jej powstanie wiąże się z postępkiem jednego z toruńskich krzyżaków, który wbrew obowiązującym go zasadom zakochał się i spotykał z piękną córką bogatego kupca. Pokutą za złamanie ślubu czystości miało być wzniesienie pochyłej wieży jako symbolu odejścia od surowej zakonnej reguły.

Zwiedzaliśmy Gotycką katedrę pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty swoją formę uzyskała w wyniku wieloetapowej budowy, którą po blisko 200 latach przerwano na przełomie XV i XVI w. Już w średniowieczu był to najważniejszy z toruńskich kościołów, pełniący funkcję staromiejskiej fary, w której skupiało się religijne życie mieszkańców miasta.

 


Ciechocinek- miasto kwiatów, fontann, turystów.


Na zaproszenie Towarzystwa Kampinoskiego, braliśmy udział w konferencji „Rola pszczół w  życiu człowieka„.


100-LECIE URODZIN WISŁAWY SZYMBORSKIEJ. Prezentacje o noblistce przygotowała pani Ewa Lachowska-Żarska, wspólnie czytaliśmy wybrane wiersze i listy.


Warsztaty flamenco pod okiem profesjonalistki Pani Iwony Skrzos – uczyliśmy się hiszpańskiego tańca!


Gościliśmy w Klubie Pana Przemysława Darmochwała – Kapitana Żeglugi Wielkiej, dziękujemy za przybycie i opowiedzenie o swojej pasji – pracy.


Gościliśmy w Klubie Panią Martynę Wójtowicz – lekarza neurologa. Bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i interesujące spotkanie.


Pod koniec czerwca byliśmy na wycieczce w Grzybowie, doświadczyliśmy jak wypiekało się chleb, jak powstają świece woskowe, poznaliśmy różne rodzaje ziół i ich praktyczne zastosowanie, usłyszeliśmy jak ważna jest troska o każde żyjące stworzenie, tak ważne w całym systemie ekologicznego gospodarstwa rolnego.


W dwa piątkowe popołudnia uczestniczyliśmy w nauce tańca kampinoskiego we współpracy z Towarzystwem Kampinoskim. To był bardzo radosny czas, wspaniała muzyka, warto się uczyć i przekazywać następnym pokoleniom nasze regionalne tańce. Dziękujemy !


Spotkanie towarzyskie z okazji imienin: Joli, Wandy, Janiny, Danuty, Piotra i Jana. Wszystkiego najlepszego. Dobrze ze jesteście 🙂

 


W piękny słoneczny czerwcowy dzień byliśmy na wycieczce w Żelazowej Woli, popatrzcie jak tam pięknie 🙂


Gościliśmy w Klubie Panią Iwonę Świerkuła wraz z mężem. Mieliśmy możliwość posłuchać wierszy, obejrzeć obrazy i zobaczyć zdjęcia z podróży, które były inspiracją. Iwona Świerkuła  założycielka Fundacji Literackiej „Gargano”. Od roku członek Polskiego Stowarzyszenia Haiku. Wydała książki poetyckie: „Ostre hamowanie” (2008) zasponsorowane przez PLL LOT SA, „Anioł Pański” (2009), „Kiedy czas pisze wiersze” (2015), „Przyprawy” (2016), „50 wierszy na godzinę” (2016) – I nagroda w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. W. S. Sebyły w Będzinie, „Polskie fado” (2018), „Płacz sosny” (2019), „Odcienie Fudżi” (2020), „Szwy” (2020), „To jeszcze nie raj” (2021), „Gołoborza” (2021), „Demakijaż” (2022), „Błękitna Rapsodia” (2022) i „Puerto Znikąd” (2023). Jest laureatką kilkudziesięciu Ogólnopolskich Konkursów Poetyckich. Jej wiersze opublikowane są m.in. w kilkudziesięciu almanachach poetyckich.


Uroczyste obchody Dnia Mamy.

„Moja mama wszystko wie, bardzo mocno kocha mnie.
Mama nasza każdego zna. W dniu jej święta, w dniu dla mamy,
Wszyscy razem zaśpiewamy”.


Tradycją w Klubie są imieniny uczestników, w maju wszystkiego co najlepsze życzyliśmy: Pani Stanisławie, Pani Zofii, Pani Irenie i Pani Joannie.


Kolejny Kościół, który wspólne zwiedzaliśmy to Kościół św. Rocha i św. Jana Chrzciciela w Brochowie – zabytkowa świątynia chrześcijańska, miejsce chrztu Fryderyka Chopina. Jest to gotycko – renesansowa bazylika. Powstała jako efekt przebudowy pierwotnego gotyckiego kościoła. Historię Kościoła opowiedziała Pani Marta Przygoda.


Wiedzą  dotyczącą budownictwa ekologicznego i energooszczędnego podzieliła się Pani Jola Wawer – bardzo dziękujemy.


Czy to ciągle pieniądz? Krypto waluty, pieniądze plastikowe, papierowe.  Prelekcje zaprezentował P. Michał Lachowski – mieszkaniec gminy Kampinos . Dziękujemy za nowości i ciekawe informacje.


Spotkanie z Panem Jerzym Misiakiem – wieloletnim dyrektorem Parku Kampinoskiego, zorganizowane przez Bibliotekę w Kampinosie.

 


Rozpoczęliśmy zwiedzanie pobliskich Kościołów – od Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kampinosie – historię opowiadał p. Kazimierz Leszko – dziękujemy 🙂


Warsztaty flamenco, mieliśmy przyjemność spotkania z Panią Iwonę Skrzos tańczącą flamenco, która uczyła nas podstaw tego tańca.


Jak dbać o odcinek piersiowy kręgosłupa – prezentacja i ćwiczenia prowadziła Pani Iwona Burakowska – trener sportu.


 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzymy radosnego

przeżycia Triduum Paschalnego, świąt pełnych życzliwości i miłości

w rodzinnym gronie i nie tylko 😊

Grażyna Staniszewska

Klub „Senior +”


W Klubie w czasie zajęć manualnych wykonywaliśmy ozdoby świąteczne.

 


W ramach współpracy z Towarzystwem Kampinoskim wykonywaliśmy palmy kampinoskie. Dziękujemy Pani Barbarze Szułczyńskiej – prezes Towarzystwa Kampinoskiego 🙂

 


Rozważania Drogi Krzyżowej na podstawie obrazów Dudy – Gracza. Następnie, przejazd do miejscowości Wiersze, gm. Czosnów i przejście Drogą Krzyżową Aleją Pamięci „Grupy Kampinos” AK, jak również zapalenie świec na cmentarzu Grupy Kampinos AK.

 


15 marca 2023 r., gościliśmy w Klubie Panią Joannę Pajkowską  – polską żeglarkę, kapitana jachtowego, ratownika morskiego, która przepłynęła ponad 250 tysięcy mil morskich, często w rejsach i regatach samotnych lub dwuosobowych. W latach 2018 – 2019 jako pierwsza Polka opłynęła świat samotnie na jachcie żaglowym bez zachodzenia do portów!

 


Gościliśmy w Klubie Panią Marcelinę Wójcik – Bizon i Panią Elżbietę Korolewską  – przedstawicieli Urzędu Gminy w Kampinosie, które przedstawiły informacje związane Programem „Czyste Powietrze”, obejrzeliśmy filmy obrazujące zanieczyszczenia spowodowane niewłaściwym materiałem opałowym spalanym w piecach, został przeprowadzony konkurs i wręczone nagrody. Był też catering 😊 😊


POZNAJEMY ELEMENTY JOGI 🙂


DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ MĘŻCZYZN W KLUBIE !


KONKURS „KTO JEST TĄ GWIAZDĄ” przygotowany przez Panią Ewę Lachowską Żarską.


Tłusty Czwartek  w Klubie 🙂

 


Zajęcia manualne pod okiem Pani Beaty Rutkowskiej – dziękujemy !!!


Walentynki w Klubie 🙂

 


Imieniny uczestników Klubu „Senior+” z miesiąca stycznia, lutego i marca. Życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i spełnienia marzeń 🙂


Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w Klubie Senior + w Kampinosie 🙂

W Klubie gościliśmy Panią Monikę Ciurzyńska Wójta Gminy Kampinos, Panią Edytę Włodarską Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kampinosie, Panią Beatę Rutkowską Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Kampinosie.

Uroczystość ubogaciły występem artystycznym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kampinosie przygotowane przez Panią Małgorzatę Osińską i Panią Agnieszkę  Tomecką.


Warsztaty z psychologiem: podsumowanie 2022 roku, z czego jestem zadowolony, dumny, co się zmieniło na plus.

 


WITAMY  W ROKU 2023,

ROZPOCZYNAMY DRUGI ROK FUNKCJONOWANIA

KLUBU SENIOR + W KAMPINOSIE

 

W styczniowe popołudnie  „Wpływ pogody na zdrowie„ – ten temat zaprezentowała Pani Jola Wawer – dziękujemy 🙂


Spotkanie Świąteczne w Klubie Senior +


W śnieżne grudniowe popołudnie gościliśmy w Klubie Państwo Beatę, Klarę Stachowiak i Marka Stachowiak , autorów poezji „Okno na Twój oddech”.


Przepiękna  Choinka w Klubie „Senior +” , ozdobiona własnoręcznie wykonanymi bombkami w czasie zajęć manualnych 🙂


W ramach warsztatów florystycznych uczestnicy Klubu wykonywali wianki na drzwi lub stół bożonarodzeniowy.


Pani Ewa Lachowska Żarska , Pani Jola Wawer, Pani Krystyna Leśniczak i Pan Piotr Popowski przygotowali mikołajkową niespodziankę tj. zaprezentowali wiersze : Jana Kochanowskiego, Władysława Broniewskiego, Ludwika Jerzego Kern, Mariana Załuckiego, Kazimierza Żarskiego, Tadeusza Boy-Żeleńskiego, Wiesławy Szymborskiej.W Klubie rozpoczęły się  pierwsze przygotowania do Świąt – w ramach zajęć manualnych robimy ozdoby na choinkę.


Występ Duetu muzycznego uprzyjemnił  popołudnie w Klubie Senior +.


Warsztaty kosmetyczno fryzjerskie w Klubie – metamorfoza.


Spotkanie z Panią Marią Paszyńską autorką powieści historycznych zorganizowane przy współpracy z Biblioteką w Kampinosie.


Klub „Senior +” gościł członków Towarzystwa Kampinoskiego, którzy przygotowali godzinny występ 🙂


Imieniny Seniorów 🙂

 


Warsztaty – pielęgnacja stóp.

 


W dniu 29 września 2022 roku obchodziliśmy uroczysty „Dzień Seniora” wraz z innymi seniorami z terenu Gminy.


Warsztaty z wikliny.


Spotkanie z dietetykiem – Panią Agnieszką Zakrzewską – Gratys.

 


Spotkanie z muzyką – twórczością p. Kazimierza Żarskiego.

 


9 września br. uczestnicy Klubu „Senior +” byli na wycieczce jednodniowej w Puławach i Kazimierzu.


Piknik Rodzinny w Łazach – spotkanie międzypokoleniowe.

 


19 sierpnia byliśmy w Kłodawie zwiedzaliśmy Kopalnię soli „Kłodawa” to największa i najgłębsza kopalnia soli w Polsce. Tu wydobywa się najczystszą sól kamienną na świecie o barwie białej i unikalnej różowej – to jedyne złoże tej soli w Europie. 

 


Warsztaty prowadzone przez psychologa P. Mariolę Przanowską: „Zadbaj o mózg”.


Na zajęciach manualnych robiliśmy świece.


Spotkanie z specjalistą ds. uzależnień i współuzależnieni Panią Aldoną Szymańską.

 


W piątek mieliśmy przyjemność słuchać piosenek miłosnych w wykonaniu Pana Kazimierza Żarskiego.

 


„Kobiety dyktatorów” – prezentacja przygotowana przez Panią Ewę Lachowską – Żarską , ubogaciła i zaciekawiła uczestników Klubu, dziękujemy.

 


Imieniny naszych solenizantów z lipca i sierpnia.

 


Dziś oglądaliśmy pamiątki i słuchaliśmy z uwagą wspomnień z różnych stron świata  Państwa Mirosławy i Kazimierza Leszko.


Warsztaty kulinarne – uczyliśmy się robić sushi.


Wycieczka do Płocka, zwiedzanie z przewodnikiem i rejs statkiem.


Ognisko, wspólne muzykowanie , poznawanie się, szukanie jagód.

 

 


Imieniny w Klubie „Senior +”


Warsztaty z aromaterapii🙂


Spotkanie z kosmetologiem:)

 


Codzienność w naszym Klubie: gotujemy i jemy smakołyki, śpiewamy i tańczymy oraz gramy w karty.

 

 


Warsztaty z refleksologii

 


Za nami  wycieczka po Puszczy Kampinoskiej pod przewodnictwem p. Beaty Bąk – dzięki której dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek o drzewach i zwierzętach, po spacerze mieliśmy ognisko. To był wspaniały dzień 🙂


Wycieczka do Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Ogrodu Botanicznego w Powsinie.

 

 


Ostatnio na zajęciach manualnych robiliśmy ozdoby z różnych koralików.


Warsztaty z psychologiem dotyczące komunikacji.


Zajęcia muzyczne – od po prostu śpiewamy 🙂

 


Za nami warsztaty kosmetyczno -fryzjerskie, zobaczcie jakie metamorfozy miały miejsce.

 


W czwartek 21 kwietnia, byliśmy w Łodzi, przeszliśmy ul. Piotrowską poznając historię i ciekawostki związane z Łodzią, przekazane przez przewodnika. Głównym celem wyjazdu był spektakl „ Miss Saigon’’ w Teatrze Muzycznym, polecamy.

 


——————————————————————————————————————————————————

Okres przedświąteczny był bardzo pracowity, powstają przeróżne stroiki:

 

 

——————————————————————————————————————————————————-

Nasze prace z zajęć manualnych ( ozdoby wielkanocne).

 


W czwartki od rana ostro ćwiczymy, wielbicieli sportu jest coraz więcej.

——————————————————————————————————————————————————-

Owoce zajęć kulinarnych

——————————————————————————————————————————————————-

Spotkanie z ratownikiem medycznym –  prelekcja z zakresu pierwszej pomocy

——————————————————————————————————————————————————-

Wianki wielkanocne – zajęcia manualnie

——————————————————————————————————————————————————-

W marcu obchodziliśmy imieniny Seniorów – uczestników Klubu

——————————————————————————————————————————————————-

Dzień Kobiet i dzień „Męczenników 🙂 ” w Klubie „Senior +”

——————————————————————————————————————————————————-

W dniu 24 luty w Klubie „Senior+” gościliśmy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Podinspektora Dariusza Stepczyńskiego, Aspirant Martę Dymek z Komendy Powiatowej Policji Powiatu Warszawskiego Zachodniego i  Powiatowego Rzecznika Praw Obywatelskich Marlenę Kucharską, którzy mówili o bezpieczeństwie Seniorów.

——————————————————————————————————————————————————

Dzięki życzliwości i otwartości Państwa Mirosławy i Kazimierza Leszko obchodziliśmy dzień Marokański. Zobaczyliśmy stroje marokańskie, jedliśmy regionalne danie marokańskie. Oglądaliśmy zdjęcia z podróży po Maroko, słuchając opowieści Pani Jolanty Wawer o egzotycznym kraju. To był wspaniały dzień.

——————————————————————————————————————————————————-

W czwartki poprawiamy kondycję pod okiem Pani Iwony trenera personalnego.

——————————————————————————————————————————————————-

Na zajęciach manualnych w ruch poszły wstążki, szpilki i styropianowe jajka.

——————————————————————————————————————————————————-

W piątki mamy warsztaty prowadzone przez psychologa w ten piątek słuchaliśmy i rozmawialiśmy o stracie, smutku.

——————————————————————————————————————————————————-

Zajęcia w Klubie Senior + w dniach 9 luty – 11 luty 2022 r.

 


Pierwszy tydzień lutego, na dworze zimno, wiatr wieje, a my na zajęciach manualnych malujemy na szkle, przy wykorzystaniu butelek

I jak.., prawda że piękne witraże powstały, a ile radości i uśmiechu z wspólnego bycia i tworzenia.

Spójrzcie na parapet już schną

 

 

 

W każdy czwartek mamy zajęcia kulinarne, dziś przygotowywałyśmy risotto z pieczarkami i ryż z jabłkiem i rodzynkami

 

 

Już luty klub działa dwa miesiące, jeśli jesteś Seniorem przyjdź zobacz …

W środę lubimy grać warcaby, obejrzeć film lub odpocząć

 

W Klubie jest fotel masujący – rewelacja

 

 

 


21 stycznia br. obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka, najserdeczniejsze życzenia złożyła Wójt Gminy Kampinos Pani Monika Ciurzyńska, która wraz z zastępcą Wójta Panem Sebastianem Wardziakiem i Kierownikiem OPS Pani Beatą Rutkowską zaszczycili nas swoją obecnością. Odwiedziła nas także Pani Beata Bąk – przedstawiciel Ośrodka Dydaktyczno Muzealnego w Granicy zapraszając na wycieczki po Puszczy Kampinoskiej.

Babcia i Dziadek kojarzą się nam z ciepłem, miłością, ofiarnością, z wielki sercem po prostu z dobrocią. Dlatego ważne jest abyśmy zawsze pamiętali i mieli czas dla naszych Seniorów. To ważne i piękne Święto spędziliśmy przy akompaniamencie muzyki, śpiewając, tańcząc i kosztując różnych sałatek, wypieków na słodko, a przede wszystkim ciesząc się miejscem gdzie zawsze Senior jest i będzie najważniejszy.

 

 

 

Klub „Senior+” zaprasza do uczestnictwa w organizowanych zajęciach i miło spędzonego czasu, osoby 60 + z terenu gminy Kampinos, które nie są aktywne zawodowo.

Klub Senior+ czynny jest w środę od 12 do 16, czwartek od 8 do 16, piątek od 8 do 16.

Uczestnikom Klubu proponujemy: zajęcia indywidualne z fizjoterapeutą, ćwiczenia usprawniające z trenerem personalnym, zajęcia muzyczne, spotkanie z psychologiem, zajęcia manualne (tworzenie czegoś z niczego), zajęcia kulinarne. Planujemy spotkania z specjalistami, wyjazdy jednodniowe i spotkania integracyjne przy muzyce.

ZAPRASZAMY

 


 

W piątki śpiewamy i uczymy się, nad wszystkim czuwa Pani Renata z gitarą.

 

 


 

Zajęcia kulinarne szkoda, że nie czujecie zapachów.  Prawda, że wygląda apetycznie!

 

A jak smakowało, palce lizać!

 


 

Zajęcia manualne, dziś powstały lampiony ze słoików, sznurków, tasiemek. Wspólny proces tworzenia przy współpracy i życzliwej atmosferze!

 

 

Efekt końcowy zadowolił wszystkich, lampiony będą nam towarzyszyć na uroczystościach i w razie braku prądu 🙂

 

 

Próbowaliśmy malować ziarnami i stworzyć obraz. Jak wyszło oceńcie sami.

 

 

Jeśli jesteś Seniorem , zapraszamy, więcej nas to więcej pomysłów.

 


 

KLUB „SENIOR+” już działa Z A P R A S Z A M Y!

5 stycznia 2022 spotkaliśmy się pierwszy raz, przybyło klika osób, które złożyły deklarację uczestnictwa.

 

W Klubie będą na stałe:

  • rehabilitacja,
  • ćwiczenia ruchowe/gimnastyka,
  • spotkania z psychologiem,
  • zajęcia manualne, kulinarne,
  • możliwość rozegrania partyjki w warcaby, szachy i inne gry,
  • będą organizowane wyjazdy/wycieczki

 

 

 

 

 

 

PRZYJDŹ, ZOBACZ, ZOSTAŃ, CZEKAMY NA CIEBIE!